Jonavos r. Barupės mokyka-daugiafunkcis centras

Kuigalių pradinė mokykla įkurta 1923 m. Mokykla buvo Bagumylavos kaime, Žeimių valsčiuje, Kėdainių apskrityje. Namas, kuriame įsikūrė mokykla priklausė pasiturinčiam ūkininkui, valsčiaus seniūnui Jonui Smailiui. Šis žmogus labai rūpinosi mokyklos įkūrimu, nes jo šeimoje augo daug vaikų. Pirmasis mokytojas buvo Povilas Makarskis. Mokėsi šioje mokykloje apie dešimt vaikų.

Apie 1933 m. mokykla buvo perkelta į Paduobės kaimą, pas ūkininką Ipolitą Jočimą. Mokyklą lankė apie 30 - 40 vaikų, kuriuos mokė mokytojas Masiliūnas.

1940 m. mokykla perkelta į Kuigalių kaimą. Namas priklausė ūkininkui Boreišai. Apie 30 kaimo vaikų mokė mokytoja Rabačiauskaitė.

1944 m. mokykla įsikūrė tame pačiame kaime buvusio dvarininko Teodoro Salogubo name. Iki 1945 metų šioje mokykloje dirbo mokytoja Rabačiauskaitė. Mokėsi apie 40 aplinkinių kaimų vaikų.

Nuo 1945 metų rudens mokykloje vaikus mokė mokytojai Daveikienė ir Valiuškis. Jie dirbo iki 1947 m. Mokykloje mokėsi apie 60 mokinių. 1947 metais mokykloje ėmė dirbti mokytojos Verutė Gutauskaitė ir Onutė Barkauskaitė. Jos mokytojavo iki 1948 m. rugsėjo 1 d.

1948 m. rugsėjo 1 d. mokykloje pradėjo dirbti mokytojai Jadvyga Burneikienė ir Antanas Burneika. 1948 - 1949 m.m. mokykloje mokėsi 89 aplinkinių kaimų vaikai. Mokykla dirbo dviem pamainomis. Tėvų pagalba pasigaminta suolų. Tose patalpose mokykla dirbo iki 1958 m. 1958 m. buvo suremontuotas namas Paduobės kaime. Į šį namą buvo perkelta mokykla, kuri veikė iki 1980 m. Mokykloje dirbo mokytojai Jadvyga Burneikienė ir Antanas Burneika. 1980 m. mokykloje liko dirbti Antanas Burneika. Tais pačiais metais mokykla perkelta į centrinę ūkio gyvenvietę - Kuigalių kaimą. Dvejus metus mokykla buvo vaikų darželio patalpose. Vėliau mokyklai buvo skirtas namas, kuriame mokiniai mokėsi iki 1988 m.

1986 m. mokykloje dirbo mokytojai A. Burneika ir J. Kostuvienė.

1988 m. Kuigalių kaime pastatyta nauja devynmetė mokykla, kurios direktoriumi buvo paskirtas Robertas Mikulėnas. Barupės devynmetė mokykla atvėrė duris 1988 m. rugsėjo 1 d. Pirmaisiais mokyklos gyvavimo metais mokėsi 86 mokiniai.

2015 m. rugsėjo 1 d. Jonavos rajono Barupės pagrindinė mokykla reorganizuota į Jonavos r. Barupės mokyklą sujungiant su Jonavos r. Kuigalių lopšeliu-darželiu "Drugelis".

2018 m. rugsėjo 1 d. Jonavos r. Barupės mokykla reorganizuota į Jonavos r. Barupės mokyklą-daugiafunkcį centrą.

Nuo 1989 m. mokyklai vadovavo Romanas Gailius. 2004 -2011 m. - Jonas Rudzevičius. Nuo 2012 m. - Dalia Vilkelienė.

Dalyvaujame